fbpx
Loading
https://erasmus.agrobiologie.cz/portfolio-item/ege-university/
Studijní pobyt
EUR480/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ navíc je možné získat univerzitní stipendium
Praktická stáž
EUR600/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ informujte se o dalších možnostech
Ceny v porovnání s ČR
EUR?/den
  • Porovnejte kolik co stojí
Ukázat ceny

Konkurzy na studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+

Zájemci o studijní pobyt v zahraničí musí absolvovat konkurz, v rámci kterého jsou hodnoceny zejména prospěch a jazyková úroveň angličtiny, případně dalších jazyků (španělština, němčina, francouzština) podle země studijního pobytu, aby byli schopni absolvovat náročné studium na zahraniční univerzitě včetně komunikace v cizím jazyce. O termínu konkurzu jsou studenti informováni e-mailem.

Jak jste si našli ubytování ? Poskytovala ho univerzita ?

Ubytování bylo zajištěno univerzitou v hotelu v bezprostřední blízkosti kampusu. Mimo to bylo i možnost zajistit si ubytování samostatně.

V  jakém jazyce jste studovali na této univerzitě ?

Výuka probíhala v anglickém jazyce, včetně závěrečné zkoušky, která byla vedena písemnou formou.

Jak jste se zapojovali při výuce?

Výuka byla rozdělena na teoretickou a praktickou část. Většina aktivit stran studentů tak byla zaměřena především v praktických cvičeních.

Jak jste se připravovali na zkoušky?

Samotné letní škole předcházely online přednášky, následně bylo učivo dále rozvedeno každý výukový den. V případě otázek bylo možné se kdykoli zeptat vyučujících, zároveň bylo též poskytnuto studijní volno pro samostudium s možností osobní konzultace.

Co Vám škola nejvíce dala?

Především možnost poznat studenty z mnoha jiných zemí, jejich studijní návyky a vyzkoušet si tak spolupráci s širším okruhem lidí. Kromě toho ale byla hlavě praktická cvičení vedena velmi profesionálně, ale zároveň smysluplně, pod vedením doktorky Mihálikové, a nebyl problém probírané látce porozumět. Při praktických cvičeních jsme též měli možnost pracovat se studenty postgraduálního studia

Byla tato univerzita dobrá? Doporučili byste ji dalším?

Stran zázemí univerzity není téměř co vytknout. Nikde v kampusu nebyl problém se domluvit, především i proto, jak vstřícní byli domácí studenti. Ať už se jednalo o výpomoc při studiích či každodenních běžných činnostech (jako kam si dojít na oběd apod.), učitelé i studenti byli vždy velmi nápomocní. Zároveň ale musím vyzdvihnout i lidský přístup prakticky každého, se kterým jsem měla tu čest se v Izmiru setkat. Lidé v tomto městě byli vždy ochotní pomoci a poradit, a pokud člověk poděkoval a rozloučil se v turečtině, bylo téměř jisté, že při příštím shledání si Vás lidé pamatovali a člověk se tak cítil o něco víc jako doma, než jako v cizí zemi.
Kateřina Krupková
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x