fbpx
Loading
https://erasmus.agrobiologie.cz/?post_type=portfolio&p=1024&preview=true
Studijní pobyt
EUR600/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ navíc je možné získat univerzitní stipendium
Praktická stáž
EUR699/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ informujte se o dalších možnostech
Ceny v porovnání s ČR
EUR?/den
  • Porovnejte kolik co stojí
Ukázat ceny

Konkurzy na studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+

Zájemci o studijní pobyt v zahraničí musí absolvovat konkurz, v rámci kterého jsou hodnoceny zejména prospěch a jazyková úroveň angličtiny, případně dalších jazyků (španělština, němčina, francouzština) podle země studijního pobytu, aby byli schopni absolvovat náročné studium na zahraniční univerzitě včetně komunikace v cizím jazyce. O termínu konkurzu jsou studenti informováni e-mailem.

Jak jste si našli ubytování ? Poskytovala ho univerzita ?

nabídku na ubytování jsme dostali ze strany HU při vyplňování elektronických přihlášek/dotazníku na stránkách HU. Já jsem i pro svůj druhý pobyt nabídky využila a znovu jsem bydlela na koleji Adlershof, která je v provozu od září 2014 (https://www.studentendorf.berlin/adlershof/). Bydlení si sice nechají zaplatit, ale nemusíte řešit nic navíc (internet atd.). Máte pro sebe svůj pokojíček s koupelnou a sdílenou velkou kuchyň spojenou se společenskou místností. Takže když nevyhledáváte společnost druhých, úplně v klidu se zavřete v pokoji. Koleje jsou v blízkosti univerzitního kampusu, takže je zde připojení na Eduroam. Kamarádi, co bydleli na druhé koleji, kterou HU nabízí (Lichtenberg), měli samé problémy, ale bylo to značně levnější.

V  jakém jazyce jste studovali na této univerzitě ?

V rámci magisterského studia jsem měla předměty zapsané v angličtině.

Jak jste se zapojovali při výuce?

Výuka byla vedena pouze formami přednášek (bez cvičení), ale skoro na každém předmětu od nás byly vyžadovány prezentace a výuka často byla vedena jako diskuze.

Jak jste se připravovali na zkoušky?

Některé zkoušky byly ústní. Ale většina zkoušek byla formou prezentace na nějaké Vámi vybrané téma k danému předmětu. Bylo výhodou danou problematiku ukázat na příkladu ČR, v rámci diskuze se pak porovnávalo a vše bylo ok.

Co Vám škola nejvíce dala?

Zkušenost a to nejen studijní- studium na HU je dost odlišné od toho na ČZU- více teorie, žádná cvičení. A hlavně umět se postarat sám o sebe, už jenom zkušenost s přihlášením pobytu na úřadě byla dost dobrá škola života.

Byla tato univerzita dobrá? Doporučili byste ji dalším?

v pohodě

Zuzana Schmidtová
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x