fbpx
Loading
https://erasmus.agrobiologie.cz/portfolio-item/suleyman-demirel-university/
Studijní pobyt
EUR480/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ navíc je možné získat univerzitní stipendium
Praktická stáž
EUR600/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ informujte se o dalších možnostech
Ceny v porovnání s ČR
EUR?/den
  • Porovnejte kolik co stojí
Ukázat ceny

Konkurzy na studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+

Zájemci o studijní pobyt v zahraničí musí absolvovat konkurz, v rámci kterého jsou hodnoceny zejména prospěch a jazyková úroveň angličtiny, případně dalších jazyků (španělština, němčina, francouzština) podle země studijního pobytu, aby byli schopni absolvovat náročné studium na zahraniční univerzitě včetně komunikace v cizím jazyce. O termínu konkurzu jsou studenti informováni e-mailem.

Jak jste si našli ubytování ? Poskytovala ho univerzita ?

Byl jsem na univerzitu vyslán na měsíční stáž na pomoc výzkumnému týmu, takže se nejednalo o standardní studentský erasmus výjezd. Pokud si vzpomínám, tak na kolejích bylo plno a po několika dnech na ubytovně pro hosty mě ubytovali v bytě, kde již bydleli dva studenti z laboratoře, fve které působil. Univerzita tedy ubytování neposkytla a získal jsem jej za pomoci kolegů pro které jsem tam měl pracovat.

V  jakém jazyce jste studovali na této univerzitě ?

Nestudoval jsem, pouze pracoval v laboratoři, kde jsme komunikovali v angličtině, ale úroveň Aj u spolupracujících studentů byla podprůměrná (cca A2). Akademičtí pracovníci ale anglicky hovořili.

Jak jste se zapojovali při výuce?

Neúčastnil jsem se výuky.

Jak jste se připravovali na zkoušky?

Zkoušky jsem absolvovat nemusel.

Co Vám škola nejvíce dala?

Bylo zajímavé vidět jak se pracuje ve výzkumu na jiné univerzitě.

Byla tato univerzita dobrá? Doporučili byste ji dalším?

Ano i ne. Vzhledem k tomu, že jsem pouze pracoval v jedné laboratoři a byl v kontaktu pouze s docentem, který vedl výzkum a několika studenty, tak nemohu příliš soudit. Přišlo mi, že se spíše učili metody, které na ČZU máme již zavedené, z profesního hlediska jsem se tak moc nového nenaučil. Pokud chcete na Erasmus na kvalitní univerzitu, tak bych určitě doporučil vybrat jinou. Pokud ale chcete jet do exotické destinace, tak myslím, že SDU je v rámci možností erasmu zajímavou volbou. Isparta je město ve vnitrozemí Turecka, kde místní příliš nehovoří anglicky, ale o to vice jde o autentické Turecko, narozdíl od kosmopolitního Istanbulu. Kromě toho jsou v okolí hory, a tudíž zde mohou být zajímavé možnosti výletů do okolí.
Roman Švejstil
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x