fbpx
Loading
https://erasmus.agrobiologie.cz/portfolio-item/universiteit-gent/
Studijní pobyt
EUR600/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ navíc je možné získat univerzitní stipendium
Praktická stáž
EUR699/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ informujte se o dalších možnostech
Ceny v porovnání s ČR
EUR?/den
  • Porovnejte kolik co stojí
Ukázat ceny

Konkurzy na studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+

Zájemci o studijní pobyt v zahraničí musí absolvovat konkurz, v rámci kterého jsou hodnoceny zejména prospěch a jazyková úroveň angličtiny, případně dalších jazyků (španělština, němčina, francouzština) podle země studijního pobytu, aby byli schopni absolvovat náročné studium na zahraniční univerzitě včetně komunikace v cizím jazyce. O termínu konkurzu jsou studenti informováni e-mailem.

Jak jste si našli ubytování ? Poskytovala ho univerzita ?

„Ubytování je dobré hledat opravdu s velkým předstihem – ideálně klidně u 4-5 měsíců předem, já osobně ho našla opravdu na poslední chvíli a již jsem si myslela, že budu muset bydlet pod mostem 😊. Nicméně v této době možná nebude takový problém ubytování sehnat.Univerzita poskytovala koleje, na které se musí student včas přihlásit, mají velmi omezené kapacity a není úplně snadné se na ně dostat. Jsou také poměrně drahé (přes 400 euro/měsíc). Pokoje jsou nicméně prostorné, s vlastní koupelnou. Kuchyně jsou společné. Co vidím jako velkou nevýhodu koleje a jako překážku ve studiu koleji je omezený internet. V době, kdy jsem tam studovala měl každý student pouze ubohých 100 MB na měsíc (mohlo se od té doby změnit). Já osobně jsem si našla takzvaný „kot“ což jsou studentské pokoje. Znamená to totéž jako pokoj na privátě. Buď se jedná o celý byt, který sdílíte s jinými studenty (každý má svůj pokoj, zbytek sdílíte s ostatními), nebo se jedná o pokoj v rodinném domě, kde bydlíte s danou rodinou. Můžete tím pádem na ubytování ušetřit až 100 – 200 euro.“

V  jakém jazyce jste studovali na této univerzitě ?

V angličtině.

Jak jste se zapojovali při výuce?

Styl výuky na Gent University byl velmi odlišný. Záleželo samozřejmě na vyučujícím, ale během výuky se snažili vyučující velmi zapojovat studenty do diskuze, učili nás kritickému myšlení a utváření vlastního názoru. Během hodin jsme často dostávali ovladače, kterými jsme hlasovali v anketách, které byly vloženy do prezentací vyučujících. Pracovalo se hodně na týmových projektech. Být pasivní během hodiny bylo poměrně těžké, vyučující hodně vyvolávali.

Jak jste se připravovali na zkoušky?

Studiem společně se spolužáky, samostudiem na bytě či ve studovně univerzity. Zkouškové bylo velmi náročné, žádné 3 pokusy, žádné vybírání termínů. Týden před začátkem zkouškového každý student dostal rozvrh s tím, kdy má jakou zkoušku, a nikoho nezajímalo, že máte 2 zkoušky v jeden den. Prostě to tak je. Testy nebyly o tom něco tupě odpapouškovat, člověk opravdu musel mít komplexní znalosti a udělat si souvislosti, aby byl schopný odpovědět.

Co Vám škola nejvíce dala?

Naučila mě kritickému myšlení, a že výuka může být i velmi aktivní formou, nikoli pasivní, jak tomu bohužel velmi často bývá u nás v ČR. Naučila mne práci s informacemi a odbornou literaturou. Velmi mi to pomohlo zpátky doma se psaním diplomové práce

Byla tato univerzita dobrá? Doporučili byste ji dalším?

Univerzita byla skvělá, byla náročná, ale skvělá a ačkoli jsem tam byla pouze půl roku, musím říci, že mi dala víc než domovská univerzita za 3 roky dohromady. Rozhodně bych doporučila ostatním. Gent university rozhodně není místo, kam si jedete zapařit, a udělat si prázdniny. To že jste Erasmus student nikoho nezajímá, berou vás jako rovnocenně jako domovské studenty. Velice jsem oceňovala, že ačkoli jsem na několika předmětech byla jediná erasmačka ostatní opravdu dodržovali to, že když měl být předmět v angličtině, tak v angličtině celou dobu byl, i když mohli klidně vykládat ve vlámštině. Byli velice ohleduplní. Učitelé měli skvělý přístup, šlo na nich opravdu vidět, že se vám snaží předat něco nového. Materiály měli vždy kvalitní s aktuálními tabulkami a informacemi. Často do systému nahráli úplně novou verzi prezentace, protože na poslední chvíli našli ještě aktuálnější informace. Pokud měli v prezentaci chybu, a někdo je během hodiny upozornil, tak ji ihned opravili, ne jako někteří vyučující zde – data z roku 1964, chyba v prezentaci o které ví, ale 10 let s ní nic nedělají. Monotónní nudný výklad. Výuka na ČZU a výuka v Ghentu byla jako nebe a dudy.
Phuong Yen Leová
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x