fbpx
Loading
https://erasmus.agrobiologie.cz/portfolio-item/university-of-copenhagen-faculty-of-life-sciences/
Studijní pobyt
EUR600/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ navíc je možné získat univerzitní stipendium
Praktická stáž
EUR699/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ informujte se o dalších možnostech
Ceny v porovnání s ČR
EUR?/den
  • Porovnejte kolik co stojí
Ukázat ceny

Konkurzy na studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+

Zájemci o studijní pobyt v zahraničí musí absolvovat konkurz, v rámci kterého jsou hodnoceny zejména prospěch a jazyková úroveň angličtiny, případně dalších jazyků (španělština, němčina, francouzština) podle země studijního pobytu, aby byli schopni absolvovat náročné studium na zahraniční univerzitě včetně komunikace v cizím jazyce. O termínu konkurzu jsou studenti informováni e-mailem.

Jak jste si našli ubytování ? Poskytovala ho univerzita ?

Ubytování bylo nejsnáze řešeno přes studentskou asociaci, která ubytování poskytovala. Registrovat se bylo možné přes internetový portál a po příjezdu stačilo dostavit se do budovy asociace a vyzvednout si klíč. Radím, vyhnout se bytům s takzvaným „passing room“, tedy průchozím pokojem. Tyto byty jsou pro 3 lidi a procházet spolubydlícímu přes pokoj 6 měsíců nebylo ani trochu příjemné. Kodaň je živé město a kdybych si mohl znovu vybrat, vybral bych si pokoj pro jednoho na kolejích – i velmi společenský člověk potřebuje občas svůj klid. Je nutné se připravit na to, že příspěvek od EU málokdy pokryje celou částku na ubytování – Kodaň je poměrně hodně drahé město.

V  jakém jazyce jste studovali na této univerzitě ?

AJ

Jak jste se zapojovali při výuce?

Výuka je rozdělena na bloky (1 semestr = 2 bloky). Přednášky jsou 4 hodiny v AJ, u kterých se člověk zapojuje stejně, jako všude (když chce). Praktická cvičení byla u nás formou laboratorních pokusů dle zadaných návodů. Časté jsou i „domácí“ skupinové projekty, které se poté prezentují před ostatními studenty.

Jak jste se připravovali na zkoušky?

I přes velmi dobrou znalost angličtiny je nejdříve problém udržet pozornost při dlouhých přednáškách a i při učení se. Před zkouškami jsem po škole trávil čas v knihovně se spolužáky a učil se z anglických script – v Kodani vypracované otázky jen tak neseženete. Téměř nutností je každý pátek návštěva „Friday baru“, který je součástí campusu. Zde utužíte kamarádské vztahy, „restartujete“ mozek a nepadnou vaše měsíční úspory. Opravdu nedoporučuji podcenit tzv „24h zkoušku z domova“ – Google vám moc nepomůže a je dobré se sejít se spolužáky a pracovat na zadaných otázkách společně – trochu si i myslím, že je to i účelem těchto zkoušek.

Co Vám škola nejvíce dala?

Rozhodně plynulou angličtinu, schopnost pracovat v týmu lidí a kamarády, kteří i přes vzdálenost zůstanou na věky.

Byla tato univerzita dobrá? Doporučili byste ji dalším?

Určitě bych univerzitu doporučil pro lidi, kteří se chtějí velmi dobře naučit anglicky a prohloubit si znalosti. Nejspíše opravdu platí pravidlo, že na sever se jezdí učit – opravdu budete muset, ale nakonec se dá vše zvládnout. Naučíte se i učit a přemýšlet trochu jiným způsobem, což využijete na ČZU, ale i v následném zaměstnání.
Daniel Šíša
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x