fbpx
Loading
https://erasmus.agrobiologie.cz/portfolio-item/university-of-ljubljana/
Studijní pobyt
EUR480/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ navíc je možné získat univerzitní stipendium
Praktická stáž
EUR600/MĚSÍC
  • Výše stipendia od programu ERASMUS+ informujte se o dalších možnostech
Ceny v porovnání s ČR
EUR?/den
  • Porovnejte kolik co stojí
Ukázat ceny

Konkurzy na studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+

Zájemci o studijní pobyt v zahraničí musí absolvovat konkurz, v rámci kterého jsou hodnoceny zejména prospěch a jazyková úroveň angličtiny, případně dalších jazyků (španělština, němčina, francouzština) podle země studijního pobytu, aby byli schopni absolvovat náročné studium na zahraniční univerzitě včetně komunikace v cizím jazyce. O termínu konkurzu jsou studenti informováni e-mailem.

Jak jste si našli ubytování ? Poskytovala ho univerzita ?

Univerzita sice poskytovala ubytování na místních kolejích nedaleko mé fakulty, bohužel bylo dost těžký se na ně přes velký zájem dostat. Od ostatních Čechů vím, že se to nepodařilo téměř nikomu. Ubytování jsem pak dlouho sháněla přes různé stránky, které byly převážně ve slovinštině nebo ve facebookových skupinách. Já osobně jsem ho sháněla poměrně dlouho a nakonec jsem jedno sehnala méně než týden před příjezdem.

V  jakém jazyce jste studovali na této univerzitě ?

Některé předměty byly pojaty formou konzultací s profesory, ty probíhaly v angličtině. Na dva předměty jsem chodila společně se Slovinci, tam probíhala výuka ve slovinštině. Při jednom ( to byly laborky) mi přišla přeříkat aspoň základy v angličtině, při druhém paní profesorka nejspíš nabyla dojmu, že slovinštině rozumím 😀

Jak jste se zapojovali při výuce?

V některých předmětech jsem vypracovávala prezentace, které jsem pak prezentovala nebo eseje. Při laborkách jsem pravidelně chodila na mikroskopování, vyplňovala papíry, měla poznávačky. To stejné jako slovinští studenti.

Jak jste se připravovali na zkoušky?

Zkoušky jako takové jsem měla pouze dvě. Na obě mi byla poskytnuta literatura v angličtině, ze které jsem se mohla učit. Takže z nich společně ze zápisky z hodin.

Co Vám škola nejvíce dala?

Naučila jsem se spousty nových věcí a viděla i jiný pohled na dané předměty ( některé jsem studovala i v Česku a ve Slovinku mi připadali zajímavěji předané).

Byla tato univerzita dobrá? Doporučili byste ji dalším?

Určitě. Areál školy je hezký, profesoři ve škole byli milí a ochotní pomáhat. Vyšli mi vstříc a když viděli, že něco nezvládám, poskytli mi konzultace, dostala jsem dokonce na zápočet pokus navíc i mimo hodiny, aby opravdu všechno probíhalo v angličtině. Jinak já měla pozitivní zkušenosti i se slovinskými studenty. Pokaždé, když si všimli, že trošku tápu, vysvětlili mi, co mám dělat v angličtině.
Valentina Sekalová
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x