Před výjezdem:
- Přihlášku tvoří CV, motivační dopis, výpis studijních výsledků a jazykový certifikát (pokud ho vlastníte)
CV – musí obsahovat telefonní spojení, e-mailovou adresu, může být v AJ nebo ČJ
Motivační dopis v AJ – musí obsahovat jednu hlavní univerzitu, kam chcete vyjet a dvě náhradní varianty.
Výpis studijních výsledků z UIS – za celou dobu studia na ČZU, popřípadě i z dalších univerzit, kde student absolvoval nižší stupně studia
Vzorové CV a motivační dopis, spolu s dalšími užitečnými informacemi – včetně kontaktů na absolventy Erasmu, naleznete v souborech v teamu ERASMUS+ AGRO v MS Teams – ZDE
Uchazeči budou informování o dalším postupu emailem.
Pokud budete přijati, budete nominováni rektorátem na zahraniční univerzitu.
Oddělení mezinárodních vztahů rektorátu Vám zašle informační email s postupem k vyplnění dokumentů a na studijním oddělení FAPPZ si zažádáte o ISP.
Veškeré další informace k dokumentům a jejich vyplňování naleznete ZDE.
Kdo se může účastnit?
- student prezenčního či kombinovaného studia
- student bakalářského studia s úspěšně ukončeným 1. rokem studia
- student navazujícího magisterského studia bez omezení
- student doktorského studijního programu bez omezení
V jakém jazyce budu studovat?
Není nutné studovat v angličtině. V rámci Erasmus+ můžete studovat i v jazyce země, do které pojedete, či v jakémkoliv jiném jazyce, ve kterém probíhá výuka. V německy mluvících zemích je obvykle možné v AJ studovat až na Mgr. programu.
Platí se nějaké poplatky?
Program Erasmus garantuje, že akceptující univerzita nebude od studenta vybírat žádné poplatky za studium jako např. školné, poplatky za zkoušky, za využití laboratoří apod. Toto se nevztahuje na případné jednorázové poplatky studentským organizacím, které mohou být v některých zemích povinné, ale obvykle nedosahují větší výše než 20 Eur.
„Poznámka: Pokud se přihlásíte na Erasmus+ a začnete vyřizovat potřebné formuláře, avšak posléze proces nebudete moci dokončit a studijní pobyt realizovat, musíte o nastalé situaci informovat Oddělení mezinárodních vztahů FAPPZ co nejdříve.“
Individuální studijní plán:
ISP se zařizuje online a to prostřednictvím UIS.
Portál studenta – kontaktní centrum FAPPZ – Studijní oddělení – jméno vaší studijní referentky FAPPZ – Žádost o individuální studijní plán (ISP)